Turizm Ofisleri

Seyahatlerimizde ülkeye ayak bastığımız ilk andan itibaren görmek istediğimiz yakın dost gibidir. Ülkelerin her büyük şehrinde mutlaka bulunan turizm ofisleri ; bize adres bilgileri, ulaşım seçeneklerini, yemek konusunda alternatif mekanları, konaklama imkanlarını, araba veya bisiklet kiralama, tur bilgileri ve şehir hakkında bize kısaca tüm detaylı bilgileri sunuyorlar ,aslında şehir hakkında bilgilerimizin bir çoğunu karşılamaktadırlar. Hazırlıksız giden gezgin veya turistler için can simididir turizm ofisleri. 3-5 euro ücret ödeyip şehrin veya ülkenin kitabını ve haritasını alacağımıza turizm ofislerindeki haritalar aslında fazlasıyla bize yardımcı olabilir.
Bizlere ellerinden geldiği kadar güleryüzlü ve yardımcı olmaya çalışmaları bizi mutlu eder , çünkü yabancı olduğumuz şehirde belki de ilk desteği ve yardımı gördüğümüz kişilerdir. Bazen kararsız kaldığınızda önünüze çıkardığı seçeneklere doğruyu bulma noktasında yardımcıdır güler yüzlü ofis çalışanları. Bu yüzden şehre geldiğimde ilk uğradığım yerdir Turizm ofisleri. Ülkeye gitmeden her zaman çantama hazırladığım nacizane hediyelerimden ilk’i her zaman onlara kısmet olur.
Eğer bir ülke de yabancı olduğunuzu düşünüyorsanız , ülke veya şehir hakkında bilginiz yok ise en yakın turizm ofisine mutlaka uğramalısınız. Gezinizin güzel geçmesini sağlayacak temel yardımlardan biri onlardır.

Bir Cevap Yazın